REZONANS MAGNETYCZNY
G-SCAN Brio firmy Esaote

UNIKALNY SYSTEM BADAŃ MRI
W POZYCJI LEŻĄCEJ I STOJĄCEJ PACJENTA

Rozwiązania zastosowane w Szpitalu Powiatowym w Nisku są unikalne w skali kraju dzięki posiadanemu G-scan Brio, który jest systemem rezonansu magnetycznego dedykowanym do obrazowania układu mięśniowo-szkieletowego. System jest obsługiwany przez doświadczony zespół specjalistów z kilkunastoletnią praktyką w badaniach MR.

G-SCAN Brio firmy Esaote to system MRI, który dzięki zaawansowanej technologii pochylania stołu z pacjentem umożliwia wykonanie badania wszystkich stawów oraz kręgosłupa pod obciążeniem, jak również badanie głowy.

Cechy wyróżniające innowacyjnego systemu G-scan Brio:

 • unikalny mechanizm obrotu magnesu – magnes może być obracany z pozycji poziomej do pionowej, umożliwiając obrazowanie zmian fizjologicznych pod wpływem grawitacji,
 • jest systemem otwartym, w związku z tym nie ma przeciwwskazań do wykonywania badań u osób z klaustrofobią lub małych dzieci, którym trudno jest leżeć nieruchomo przez cały czas badania w systemach zamkniętych,
 • na komfort pacjenta wpływa też fakt, że przez cały czas trwania badania ma ciągły kontakt z operatorem,
 • możliwość obrazowania pacjentów otyłych,
 • zestaw 8 samocentrujących się cewek wysokiej czułości dedykowane do badania wszystkich stawów w diagnostyce MRI, które zwiększają dokładność diagnostyczną i trafność diagnozy dla badań układu mięśniowo-szkieletowego.

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA

Nowoczesny aparat MR w Szpitalu Powiatowym w Nisku charakteryzuje się wysoką jakością obrazowania przy zastosowaniu niskiego pola magnetycznego w badaniu układu mięśniowo-szkieletowego w pozycji poziomej oraz pozycji pionowej:

Zastosowanie:

 • Badania pod naturalnym obciążeniem
 • Wszystkie stawy kończyn górnych i dolnych
 • Głowa
 • Kręgosłup szyjny
 • Kręgosłup lędźwiowy

Co stanowi o konkurencyjności i innowacyjności rezonansu magnetycznego?

System wyposażony jest w innowacyjne oprogramowanie redukujące artefakty obrazu spowodowane obecnością metalowych implantów. Umożliwia ponadto zapis badania w formacie video w celu zobrazowania pracy stawów podczas ruchów kończyn. Zastosowanie nowoczesnych algorytmów matematycznych umożliwia redukcję czasu akwizycji i rekonstrukcji obrazu, zarówno w obrazowaniu 2D jak i 3D.
Najnowszym osiągnięciem zastosowanym w aparacie G-scan Brio, jest unikalne oprogramowanie do segmentacji struktury kręgosłupa – Q-Spine. Funkcjonalność oprogramowania opiera się na półautomatycznej segmentacji struktury kręgosłupa zarówno w pozycji stojącej jak i leżącej. Zrekonstruowane wolumeny są wykorzystywane do automatycznych pomiarów biomechanicznych różnic pomiędzy kręgosłupem w pozycji leżącej a pozycją naturalną (stojącą, pod obciążeniem). Następnie obliczane są parametry kręgosłupa, które mogą być wyeksportowane w formie pliku PDF. Ma to szczególne znaczenie dla lepszego planowania operacji kręgosłupa.
G-scan Brio firmy Esaote to system MRI, który dzięki zaawansowanej technologii pochylania stołu z pacjentem, umożliwia wykonanie badania wszystkich stawów oraz kręgosłupa w pozycji leżącej i stojącej (obciążonej).

Unikalne na rynku rozwiązanie zmiany pozycji pacjenta jest szczególnie ważne przy skutecznej diagnozie patologii, których obraz może ulec zmianie ze względu na postawy ciała i pozycji, jak np. ból w dole pleców, kiedy nie można jednoznacznie określić przyczyny stanu chorobowego (ból idiopatyczny).

Ergonomia:

 • Brak efektu klaustrofobii
 • Możliwość obrazowania pacjentów otyłych
 • Obudowa urządzenia zaprojektowana z myślą zwiększenia komfortu pacjenta i łatwości pozycjonowania
 • Łatwe zajmowanie pozycji diagnostycznej

Jakość obrazowania:

 • Wysoka jakość obrazów
 • Krótki czas skanu: szybki protokół 12 minutowy (np. dla kolan)
 • Pozycjonowanie pacjenta w sekwencji Real Time i podglądzie na monitorze przy
  gentry
 • Nowe zaawansowane sekwencje
 • Technologia cewek wielokanałowych
 • 8 samocentrujących cewek dedykowanych wysokiej czułości z automatycznym rozpoznaniem wypełnienia cewki, 5 z nich to cewki wykonane w technologii Dual Phased Array (DPA).

Połączenie nowoczesnych technologii rezonansu magnetycznego z wieloletnimi doświadczeniami zespołu oraz indywidualnym podejściem do potrzeb każdego pacjenta i holistycznym modelem oceny zdrowia przekłada się na doskonałe wyniki praktyczne.

Pracownia rezonansu magnetycznego DiagnostMR SAN działa przy Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku, przy ulicy Kościuszki 1, i jest czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-18:00.

Badania są wykonywane dla pacjentów komercyjnych (zobacz cennik) oraz pacjentów abonamentowych posiadających ubezpieczenia w Towarzystwach Ubezpieczeniowych.

Cennik badań komercyjnych
NAZWA BADANIA
cena
PODANIE KONTRASTU DOŻYLNEGO [Gadovist 5 ml]
150 zł
PODANIE KONTRASTU DOŻYLNEGO [Gadovist 7,5ml]
200 zł
BADANIE GŁOWY (przysadka, zatoki, oczodoły)
400 zł
ANGIO-MR GŁOWY
400 zł
BADANIE UKŁADU MIĘŚNIOWO – SZKIELETOWEGO (wszystkie stawy, kręgosłup)
400 zł
BADANIE INNEJ OKOLICY ANATOMICZNEJ (jama brzuszna, miednica)
450 zł

REJESTRACJA NA BADANIA

ADRES PRACOWNI DIAGNOSTYCZNEJ


Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku.
ul. Kościuszki 1,
37-400 Nisko

Rejestracja telefoniczna

+48 506 870 046

Kontakt mailowy

rejestracja@lukasza.pl

Godziny pracy:

 • Poniedziałek-Piątek  09.00 – 18.00

Rejestracja Pacjentów odbywa się osobiście, telefonicznie, poprzez formularz kontaktowy lub za pośrednictwem osób trzecich.

Umów się na badanie


Badanie prywatneTowarzystwo ubezpiecznieniowe

Podaj preferowaną data badania

*Biuro Obsługi Pacjenta sprawdzi możliwość rejestracji w podanym terminie, następnie skontaktuje się w celu potwierdzenie daty, lub zaproponowania innego terminu.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z kontaktem. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem(am) poinformowany(a), że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest DIAGNOST MR Sp. z o.o., ul. Sienkiewicza 31, 34-300 Żywiec, KRS 0000468276, REGON 243308787, NIP 5532513286


Dane Spółki Diagnost MR San
Diagnost MR San Sp.z o.o.
z siedzibą w Żywcu ul. Sienkiewicza 31
KRS 0000787178, REGON: 383071374, NIP: 5532560570